Galvaniz Sac

Galvaniz Sac Nedir?

Galvaniz sac, metalin korozyona uğramasının önüne geçmek amacı ile “Çinko” ile kaplanmış halidir. Galvaniz, tüm ıslak ve nemli zeminlere monte edilen, kendisinden başka bir alternatifi bulunmayan saç türüdür. Çünkü yapısındaki galvaniz, tüm olumsuzluklar ile baş edebilen ve bu olumsuzlukların sacın yüzeyinde oluşturduğu baskıyı ortadan kaldıran bir sac sistemidir.

Galvaniz Sac Malzemenin Avantajları

Ürünlerin Direncini Arttırır

Demi ve demir ürünlerine en çok zarar veren unsurlar nem ve ıslak zemindir. Neme maruz kalan demir ve demir ürünlerinin ömrü kısalıyor, birkaç sene içerisinde özellik ve direncini kaybediyor. Bu aynı zamanda demir ve demir ürünlerinin işlevini kaybetmesi anlamına da gelmektedir. Bu sebeple saca giydirilen galvaniz sayesinde yani galvaniz sac malzemenin özelliği ile ürünlerin direnci artıyor ve sac ürünün işlevini tam olarak yerine getirebiliyor.

Daha Uzun Süreli Kullanım Sağlar

Galvaniz sac, özellikleri sayesinde ürünlerin ömrünü uzatıyor. Zira daha önce de bahsettiğimiz gibi galvaniz sacların kullanıldıkları yerler yüksek risk bulunan, nem gibi olumsuz etkilere maruz kalan ortamlardır. Bütün bu olumsuzluklara dayanabilecek ve kötü şartlar karşısında direnebilecek tek malzeme galvaniz sactır.

Galvaniz sac; tüm dış kaplamalarda, sutaşıma setlerde, yer altı döşemelerde ve nem karşısında saklanması ve korunması gereken hemen hemen tüm bölgelerde kullanılabilen, avantajlı bir üründür.

Ekonomik Fiyat Aralığı

Galvaniz sac malzemenin ürünlerin ömrünü uzatma ve direncini arttırma gibi özellikleri bulunmaktadır. Ancak avantajları arasında sayabileceklerimiz bunlar ile sınırlı değildir. Çünkü bu malzemeler aynı zamanda son derece ekonomik fiyat aralığına sahiptir. Sağladığı katkı ve işlev düşünüldüğünde galvaniz sac fiyatlarının ne denli ekonomik olduğu anlaşılacaktır. Bu malzemeler bir kez monte edildiğinde en az 50 yıl gibi uzun bir süre kullanılabilir.

Galvaniz Sac Kullanım Alanları

Galvaniz sac, uygun form verilerek yapı sektörüne çatı kaplama, binaların iç ve dış yan yüzeylerinde sandviç panel olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında uzun ömürlü olması nedeniyle beyaz eşya imalatında kullanılmaktadır. Ayrıca bu sac türü, otomotiv sektöründe de iç ve dış yüzey parça üretiminde de kullanılabiliyor.